کوپلینگ دنده ای

کوپلینگ دنده ای چیست؟

 

کوپلینگ دنده ای (gear coupling ) وسیله مکانیکی است که برای انتقال گشتاور بین دو شفت که به صورت ناهموار نیستند طراحی شده است. کوپلینگ معمولا شامل دو نوع اتصال انعطاف پذیر است که هرکدام به یک شفت متصل شده است. اگر چه ممکن است به چرخ دنده ها به عنوان یک جز انعطاف پذیر فکر نکنید اما کوپلینگ های دنده ای به عنوان یک اتصال انعطاف پذیر به حساب می آیند. این اتصالات اغلب توسط یک شفت سوم به نام اسپیندل (spindle ) متصل می شوند.

اطلاعاتی درباره کوپلینگ امگا را از لینک آن دریافت کنید.


کوپلینگ دنده ای

هر اتصال به طور کلی شامل یک نسبت چرخ دنده داخلی / خارجی 1: 1 می شود. ستونهای دندانه و قطر بیرونی دنده خارجی، پوشیده می شوند تا جابجایی زاویه ای بین دو چرخ دنده ایجاد شود. از نظر مکانیکی، چرخ دنده ها با پروفیل های تنظیم شده نوار باریک چرخشی معادل هستند. به دلیل اندازه نسبتا بزرگ دندانه کوپلینگ، دنده نامیده می شوند. کوپلینگ دنده ای به طور کلی به عدم تقارن زاویه ای 4 تا 5 درجه محدود می شود.


کوپلینگ دنده ای چیست

کوپلینگ دنده ای معمولا در دو نوع متفاوت عرضه می گردد: دارای روکش فلنج وروکش مداوم. کوپلینگ دنده ای فلنج شامل روکش کوتاه است که توسط یک فلنج عمود بر محور احاطه شده است. یک روکش بر روی هر شفت قرار می گیرد تا روبروی هم قرار گیرند. مجموعه ای از پیچ ها در فلنج ها آنها را کنار هم نگه می دارد. کوپلینگ دنده ای روکشدار مداوم دارای انتهای شفت است که به یکدیگر متصل شده و در برابر یکدیگر قرار دارند و سپس توسط یک روکش پوشانده می شوند. به طور کلی، این روکش ها از فلز ساخته شده اند، اما می توانند از نایلون نیز ساخته شوند.

کوپلینگ فنری را از اینجا مطالعه کنید.کاربرد کوپلینگ

منابع :

https://www.flender.com/

برای خرید کوپلینگ دنده ای با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993055 21 0098

جهت مشاهده و دسترسی آسان به انواع کوپلینگ به لینک های زیر مراجعه کنید.
کوپلینگ روپکس
کوپلینگ پنجه ای
کوپلینگ روتکس

برای مشاهده مقالات دیگر پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.