ولوم

ولوم

ولوم یا پتانسیومتر یک ابزار اندازه گیری است که در واقع تقسیم کننده ولتاژ است و برای اندازه گیری پتانسیل الکتریکی (ولتاژ) استفاده می شود. ولوم ها یا پتانسیومترها از یک عنصر مقاومت تشکیل شده اند بنابراین یک تماس  لغزشی که در امتداد این عنصر حرکت می کند ، تماس الکتریکی خوبی را با یک قسمت از آن برقرار می کند ، پس از آن پایانه های برقی در انتهای هرعنصر ، مکانیسمی برقی را از یک سر به انتهای دیگر منتقل می کند.

ولوم ها دارای سه برند ولوم Vishay، ولوم AB، ولوم Bourns می باشد که هر کدام دارای مدل های مختلفی هستند.

ولوم مولتی ترن یا پتانسیومترهای چرخشی (Multi turn  ) همچنین با چرخاندن یک شافت ، اما با چند چرخش به جای کمتر از یک چرخش کامل کار می کنند. برخی پتانسیلومترهای چرخشی دارای یک عنصر مقاومت خطی با تماس کشویی هستند که توسط یک پیچ سرب منتقل می شوند. برخی دیگر عنصر مقاومت مارپیچی را دارند که با چرخش 10 ، 20 یا چرخش کامل تر می چرخد و در حین چرخش در مسیر مارپیچ حرکت می کند. پتانسیومترهای چرخشی ، هم در دسترس کاربر و هم از پیش تعیین شده ، امکان تنظیم دقیق تری دارند. ولوم مولتی ترن چرخش از طریق همان زاویه تنظیم را به طور معمول یک دهم به اندازه پتانسیل سنج چرخش ساده تغییر می دهد.

خرید ولوم 

برای خرید ولوم با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

برخی از زمینه های کاری پیمان الکتریک

پیمان الکتریک ارائه دهنده انواع لوازم برقی و اتوماسیون صنعتی با بهترین کیفیت و اطمینان در خرید می باشد.

محصولات قابل ارائه پیمان الکتریک

در بخش زیر می توانید محصولاتی که توسط کارشناسان ما قابل ارائه می باشد را مشاهده نمایید.

طبقه بندي هاي فرزند

ولوم Vishay ویشای

ولوم ویشای Vishay ، پتانسیومتر یا مقاومت متغیری است که معمولاً برای کلیه برنامه های کاربردی شامل تعداد معقول چرخه ها استفاده می شود (چند ده هزار نفر ، از طریق دستی). همچنین ولوم Vishay  برای تجهیزات مختلف پشت پنل جلویی نصب می شوند و اغلب دکمه هایی دارند که روی شفت های آنها نصب شده است. کاربردهای رایج عبارتند از: تنظیم نور یا روشنایی صفحه ، به کار انداختن صدا برای برنامه صوتی ، تنظیم سرعت تجهیزات ماشین کاری یا پارامترهای مختلف برای کنترل از راه دور صنعتی.

خرید ولوم ویشای Vishay 

برای خرید ولوم ویشای با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

مشاهده موارد...

ولوم AB

ولوم AB  یا پتانسیومتر AB (potentiometer) یک مقاومت سه ترمینال با یک تماس کشویی یا چرخشی است که یک تقسیم ولتاژ قابل تنظیم را ارائه می دهد. اگر در ولوم AB  فقط دو ترمینال استفاده شود ، یک انتها و یک پاندول ، به عنوان مقاومت متغیر یا رئوستات عمل می کند.

ولوم AB  یا پتانسیومتر AB معمولاً برای كنترل وسایل برقی مانند كنترل صدا در تجهیزات صوتی استفاده می شود. پتانسیومترهایی که توسط یک مکانیسم کار می کنند می توانند بعنوان مبدل موقعیت برای مثال در یک جوی استیک استفاده شوند. ولوم ها به ندرت برای كنترل مستقیم قدرت قابل توجهی (بیش از وات) استفاده می شوند ، زیرا قدرت اتلاف شده در ولوم می تواند با توان موجود در بار كنترل شده قابل مقایسه باشد.

خرید ولوم AB  

برای خرید ولوم AB  با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

مشاهده موارد...

ولوم Bourns

ولوم Bourns پتانسیومترهای دقیقی هستند که برای برنامه های کنترل که در آن دقت و قابلیت اطمینان بالا مهم است ، طراحی شده اند. این دستگاه ها در انواع پلاستیک رسانا ، سیم باند و در اندازه های مختلف در دسترس هستند. ولوم های Bourns در مدل مولتی ترن در دسترس هستند. کاربردهای ولوم Bourns شامل اندازه گیری فاصله خطی ، زاویه یا چرخش در تجهیزات تولید ، آزمایش های صنعتی ، تجهیزات اندازه گیری و تجهیزات پزشکی می باشد.

خرید ولوم Bourns

برای خرید ولوم Bourns با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

مشاهده موارد...